در حوالی همین کوچه ها

درحوالی همین کوچه ها

کتاب «در حوالی همین کوچه ها: گفتگوهایی در زمینه فرهنگ امروز ایران» را در اسفند ماه 1393 نشر علم منتشر کرد.

تاریخ فرهنگی ایران مدرن

کتاب تاریخ فرهنگی ایران مدرن

متنی که ملاحظه می کنید گزارشی از سخنرانی من در نشست یکشنبه های انسان شناسی و فرهنگ که در بهمن 1392 برگزار شد. به مناسبت انتشار کتابم (تاریخ فرهنگی ایران مدرن) آن را در اینجا منتشر می کنم.

مردم نگاری هنر (جستارهای جامعه شناختی و انسان شناختی در زمینه ادبیات و هنر ، شعر، نقاشی، موسیقی)

مردم نگاری هنر

دکتر نعمت‌الله فاضلی، نویسنده کتاب «مردم‌نگاری هنر» گفت: پیش از این به کتاب مرجعی در این زمینه دسترسی نداشتیم از این‌رو با بیان رویکردهای جدیدی

فرهنگ و شهر

farhang_va_shahr.jpg

امیدوارم این کتاب بتواند به مدیران، برنامه‌ریزان، کارگزاران و محققان شهری چشم‌انداز تازه‌ای برای شناخت و مدیریت شهری ارائه دهد.

مردم نگاری سفر

mardom.preview.jpg

وقتی کتاب مردم نگاری سفر بیرون آمد چندین مقاله در زمینه معرقی و نقد آن منتشر شد. روزنامه شرق در 24 اردیبهشت 1390 ویژنامه ای درباره آن چاپ کرد.

مردم نگاری آموزش

_DSC0191.JPG

در اسقند ماه 1390 کتاب مردم نکاری آموزش من منتشر شد. خانم فاطمه طالبی در وی سایت شهر کناب طی یادداشتی این کتاب را معرفی کرده است.

مدرن یا امروزی شدن فرهنگ ایران

8-2.jpg

ایسکانیوز گزارشی درباره کناب من اخیرآ منتشر و محنوای آن را معرفی کرده است. این گزارش را در اینچا می گزارم.

کتاب «مدرن یا امروزی شدن فرهنگ ایران» از سوی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی منتشر شد. دکتر نعمت‌الله فاضلی استادیار انسان‌شناسی و مطالعات فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی و پژوهشگر وابسته مدرسه مطالعات شرق و آفریقای دانشگاه لندن است. وی در زمینه فرهنگ معاصر ایران، سیاست فرهنگی، مطالعات علم و آموزش عالی و مردم‌نگاری بریتانیا کار می‌کند.از وی تاکنون مقالات و کتاب‌های متعددی منتشر شده است. کتاب «ابعاد سیاسی فرهنگ در ایران: انسان‌شناسی، سیاست و جامعه در قرن بیستم» او به زبان انگلیسی توسط انتشارات راتلج در 2006 منتشر شده و این کتاب‌هایی همچون «فرهنگ و دانشگاه: منظرهای انسان‌شناسی و مطالعات فرهنگی»، «انسان‌شناسی مدرن در ایران معاصر» منتشر کرده است، اما از وی به تازگی کتابی باعنوان "مدرن یا امروزی شدن فرهنگ ایران" توسط انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، به چاپ رسیده است که مورد تقاضای خیلی از علاقمندان به مطالعات فرهنگی شده است.

آمار سایت

  • شمارنده سایت:4,073,690
  • محتوای منتشر شده:822
  • بازدیدکنندگان:
    • امروز:321
    • هفته جاری:5757