درس مطالعات اجتماعی در مدارس را چگونه جذاب تدریس کنیم؟

school.jpg

این گفتگو را جناب آقای فریبرز بیات سردبیر محنرم مجله رشد علوم اجتماعی با من انجام داده اند و در مجله رشد علوم اجتماعی شماره شهریور 1392 منتشر شده است.

گونه های در حال ظهور خانواده در تهران

family.gif

مقاله ای که می خوانید در همایش زن و زندگی شهری که در یکم آذر 1391 در تهران برگزار شد ارائه گردید. در نگارش این مقاله خانم شیوا علینقیان دستیار من بودند و با سپاس از ایشان.

تفکیک زدایی نهادی در سیاست فرهنگی ایران

2_6.jpg

متنی که ملاحظه می کنید سخنرانی نگارنده در انمن مطالعات فرهنگی و ارتباطات ایران می باشد. این سخنرانی در 15 آبان برگزار شد و گزارش حاضر را خبرنگار ایلنا تهیه و در این خبرگزاری منتشر شده است.

رسانه ای شدن خانواده

بحثی درباره خانواده و رسانه ای شدن آن

گفتگو با دکتر نعمت‌الله فاضلی درباره تحولات خانواده  

آینده مدرسه در ایران

board.jpg

مقاله حاضر متن بازنویسی شده گفتگویی است که همکار عزیزم جناب آقای محمد عطاران با اینجانب درباره آینده مدرسه در ایران انجام داده اند. این مقاله در مجله مدرسه فردا شماره های آذر و دی ماه سال 1389 منتشر شده است. درباره این مقاله در مقدمه آن توضیح داده ام.

چهارشنبه سوری

متنی که ملاحظه می نماید حاصل گفت و گوی سلیمان محمدی و عماد برقعی با بنده درباره چهارشنبه سوری است. این متن بصورت گفت و گو و همراه با پرسش های آن امروز سه شنبه 28 اسفند در روزنامه اعتماد منتشر شده است. این متن را آقای محمدی برای من ارسال داشتند و بعد از حذف سوالات و کمی تغییر آن را بصورت مقاله فعلی درآوردم. امیدورام تا چهارشنبه سوری سال بعد آن یک مقاله کامل نموده و منتشر نمایم. متنی که در روزنامه اعتماد منتشر شده است، تقریبا نصف متن حاضر است. زیرا متن گفت و گو بیش از یک صفحه روزنامه بود و ناگزیر باید آن را کوتاه می کردند.

 

 

 

 اجازه دهید بحث را با بررسی این پرسش آغاز کنیم که چرا باید در مورد چهارشنبه‌سوری اندیشید؟

 

سیاست فرهنگ، سیاستگذاری فرهنگی و سیاست فرهنگی

lمتنی که ملاحظه می نمایید گزارش مباحث درس سیاست فرهنگی اینجانب در دوره کارشناسی ارشد رشته مطالعات فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی می باشد. از کلیه دانشجویان عزیزی که این مباحث را تدوین و آماده ساختن و دانشجویان عزیزی که در کلاس ها و مباحث شرکت نمودند صمیمانه سپاسگزاری می نمایم. به امید اینکه این جزوه بتدریج تکمیل و بصورت کتاب منتشر شود. آنچه این متن را از متون دیگر در زمینه سیاست فرهنگی متمایز می سازد تاکید و تمرکز آن بر بررسی سیاست فرهنگی از دیدگاه مطالعات فرهنگی است. در این زمینه منابع بسیار اندکی وجود دارد و از اینرو باید همین گزارش مختصر را هم مغتنم دانست. البته تلاش نگارنده این است که هر چه زودتر متن منقح و کاملی برای سیاست فرهنگی مهیا نمایم.

آمار سایت

  • شمارنده سایت:4,182,347
  • محتوای منتشر شده:822
  • بازدیدکنندگان:
    • امروز:467
    • هفته جاری:6791